Vrasja në Mallakastër, babai i njërit prej tre autorëve: Djalin ma sillni t'i fus plumbin kokës

388 προβολές 111K

MALLAKASTER- Prindërit e Ervis Zotajt, që është njëri nga tre autorët e vrasjes pak ditë më parë i bën thirrje qeverisë që djalin t'ia sjellin në fshat dhe do ta vrasë me dorën e tij.
Syrja Zotaj: Djalin e mbështes me plumb në kokë, nuk zë as avokat asgjë, dua të pushkatohet në Gjersë të Mallakastrës. E kemi rritur me lakra si në kohën e Hoxhës dhe të ma bëjë djali këtë nuk e dua. I lutem qeverisë të ma sjellë atje djalin, ta vras me dorën time. Unë kam 4 çuna 3 vajza, tani kam 6, e bëj hasha, të vijë këtu ta vras me dyfek, ta bëj hasha.
Ai më ka borxh kokën, unë do të iki dhe do i them kam ardhur për të më vrarë, më vra mua dhe mbyllet kjo punë. Unë vete vetë atje të më pushkatojë. I lutem qeverisë, të shkoj atje, ti them më vra mua tani. Djali nuk e tregoi ngjarjen, se po ta dija e kisha hequr qafe vetë. Nuk tregoi se cfarë bëri. Nuk dinim gjë, jemi hallexhinj. E dua djalin të vijë atje ta vras me dorën time, ta hedh atje në rezervuar.
Nëna e djalit: Çuni nuk ka pasur rrugë të keq, për 5 ditë më shkalloi fare. Në varrim nuk ishim, nuk na pranoi. Nuk e di cfarë e lidh djalin me atë Luisin. Djali ishte i pa dalë, çoban, me bagëti.
Daja i Ervis Zotos: Ai të marrë ndëshkimin e merituar. Na ka ulur ne, mua si dajo dhe fisin.

Σχόλια

 1. Kosovar Prishtina
  Kosovar Prishtina
  Πριν 48 λεπτά

  Nashta se ka bo more o trullan oj lop kadale o i paditur o kali prit javash ne qofse esht fajtor dihet po ti pse gutesh

 2. SUZANA MURRAJ
  SUZANA MURRAJ
  Πριν 9 ώρες

  Te shkretet prinder😥

 3. jonas15 Jonas
  jonas15 Jonas
  Πριν 9 ώρες

  Po ky sdi gje ca ka ber djali e thot ta pushkatojn?

 4. Elsa Renis Matias
  Elsa Renis Matias
  Πριν ημέρα

  Te shkretet sa te mir..njerez te vuajtur e me sh seder...cte ben femija,sta ben as perdendia...kot nuk thon...njerez me dinjitet,ka dal ne jet nje dobic i tille...ctju thuash...tju japi zoti jet juve e femijve qe keni e atij qeni mir ja bet qe i hoqet vize...te vuaj per ate krim qe beri

 5. Lina Pashollari
  Lina Pashollari
  Πριν ημέρα

  Ti thua ma sillni ta vras vete!!!!!! Po ty te pas ka gjare djali ...e more ne qafe ,po ajo nene e poshter , si do qe te beje femija ti je nene moj te fuca ne dhete ... injorat.ai beri krim dhe do mare denimin qe i takon .ju per mendim tim, jeni me kreminel se ai......

 6. Afrim Kozmaqi
  Afrim Kozmaqi
  Πριν ημέρα

  Shum e rand per keta prinder zoti mos provoft asken

 7. ardit kalaja
  ardit kalaja
  Πριν 2 ημέρες

  Na i mbushen syte me lot. Gjynah

 8. Mimoza Ismalji
  Mimoza Ismalji
  Πριν 2 ημέρες

  O sa gjyna Allahu ju dimoft . Allah dimoj kta njerz

 9. Esmeralda Dogani
  Esmeralda Dogani
  Πριν 2 ημέρες

  Prinder me taban gjynah femij injorat psikopat .....!!!!

 10. Mikela Hoxholli
  Mikela Hoxholli
  Πριν 2 ημέρες

  O sa Gjenah 😥familja

 11. Roco Sifredi
  Roco Sifredi
  Πριν 2 ημέρες

  Si grua e mir e shet droge rrace e poshter

 12. Znnn Zkkk
  Znnn Zkkk
  Πριν 2 ημέρες

  Me falni se jam de un prind dhe nuk paragjykoj as prinderit as femijet as zonjen qe humbi jeten ne menyr tragjike por nje dyshim kam mos i kishte mesuar me drog sic thuhet qe vajten te marrin hashash cpun kishte nje nene me femij te merresh me ashash tja bejm kte pyetje vetes te gjith sa per prinnderit qe flasin tja bejn pyetjen vetes cdonte djali me shoket tek gruaja e xhajes qe thon e kishte si nene kshtu jan nenat japin drog femijeve???

 13. Ilias Vranisti
  Ilias Vranisti
  Πριν 3 ημέρες

  Mu keput shpirti per keta prinder te ndershem e shume te vuajtur...

 14. Edm Hod
  Edm Hod
  Πριν 3 ημέρες

  O gazetar leshi, ata po ta thone hapur, ti po Ben llap llap, Ka burra laberia Jo vk,

 15. Lena Mikaj
  Lena Mikaj
  Πριν 4 ημέρες

  😢😢

 16. bleri Blerina
  bleri Blerina
  Πριν 4 ημέρες

  Sa gjyna keta prinderit... 😢😭

 17. Helios Sota
  Helios Sota
  Πριν 4 ημέρες

  .

 18. Enkelejda Pjeci
  Enkelejda Pjeci
  Πριν 4 ημέρες

  Gjynah prindit ate qe te bon fmija sta bon perenija te kput koken

 19. Ria gjermani
  Ria gjermani
  Πριν 4 ημέρες

  Te mjeret prinder ,nuk kan faj cfare ben fmia🤨

 20. Toni Al
  Toni Al
  Πριν 4 ημέρες

  te denohen me burgim te perjetshem edhe u mbyll kjo pun. nuk kan faj keta pleqt, nuk kan pse thon jo do vras jo do me vrasin. iku shikoni jeten tuaj. mir kan ber qe e kan pranuar fajin e djalit

 21. Kola Dila
  Kola Dila
  Πριν 5 ημέρες

  Zoti i nimoft kta prin shum te sinqert me vjen mir si nuk e mbeshtesin të birin

 22. ani anii
  ani anii
  Πριν 5 ημέρες

  mjer prinderit ca faji kan jan na fshati ne hall tyre te pikut majt te malit din ca ben femija kta femi ishin problematik ne fshat edhe dihej qe do benin dicka por prinderit duhet ti lidhnin me litar ne shtepi

 23. Denis Avdiu
  Denis Avdiu
  Πριν 5 ημέρες

  fëmijet duhet edukuar e jo të lëshohen në rrugë sikur bagëti, ja pra prova, -----veni re o hallexhinj komentatorë .

 24. malomixi shqipe
  malomixi shqipe
  Πριν 5 ημέρες

  fëmijet e vegjël- problemët të vogla fëmijet e mëdhenj- problemët shumë të mdhaja.

 25. Muslim Muslim1
  Muslim Muslim1
  Πριν 5 ημέρες

  E para puns gjynah familja se ska hall ma te madh.por ka ndoll dicka edhe i biri po e pagun me burg por jo te thuash ta vras djalin.qfardo qe te bej femija asht fmija jot jam shum dakort qe mos ta mbeshtes krimin por jo qe te thoje tma vije shteti se e vras me doren time.nrm qe kriminelt qe vrasin gra e fmi asht me i djeg per zgjalli por fmija kot asht fmi sido qe te jet duhet ti jesh afer

 26. Stefania Stefania
  Stefania Stefania
  Πριν 5 ημέρες

  sa te pa fajshem keta njerez çunat e tjer te shkretet kan familjet e tyre hall mbi hall ku ka nen te thot digjeni po ira halli dhe ethot po zemra saj edi sado qe djali iberi ate qe oberi

 27. Arjana Manushi
  Arjana Manushi
  Πριν 6 ημέρες

  Prinderit e shkrete, cfar te bejne. Ah, cta ben femija, nuk ta ben perendia.

 28. alban kuniqi
  alban kuniqi
  Πριν 6 ημέρες

  O zot sa gjynah këta prindër pjella e keqe

 29. Artur Valteri
  Artur Valteri
  Πριν 6 ημέρες

  Ate qe ta ben femija sta ben perendia 😪

 30. Arsen Fier
  Arsen Fier
  Πριν 6 ημέρες

  Njeriu i ndershem si duron kto gjera kte turp. Dhe prandaj zgjedh gjen me ekstreme per fem8jen e vet

 31. Miss
  Miss
  Πριν 6 ημέρες

  Sa keq m vjen per keta prinder, eshte e veshtire t thot prindi keto fjal per femijen e vet, ata e dine sa ju dhemb shpirti 😢

 32. Luli Osmani
  Luli Osmani
  Πριν 6 ημέρες

  Zoti u dhente force per hallin qe u ka rene! Prinder te ndershem gjynah i madh !

 33. Da Da
  Da Da
  Πριν 6 ημέρες

  Ngushëllime familjes se viktimes me vjen shum keq. U. Prehtë ne paqe. Gjunah dhe per keta prinder cfar te ben femija keq.

 34. Jakub Tabaku
  Jakub Tabaku
  Πριν 6 ημέρες

  Keshtu duhen te jen tegjith shqiptaret siky prind halla I qoft zoti I udhzoft

 35. Killer -Ger1
  Killer -Ger1
  Πριν 6 ημέρες

  Gjynah prindrit e shkret..cfaj kan kta..cte ben fmija sta ben as perendija..gjynah dhe aja e shkreta qe u masakru.😢😢

 36. Durguti tv
  Durguti tv
  Πριν 6 ημέρες

  Prind shumé krenar dhe i drejté,nuk èshtè fare e lehtè ti thuash dikujt ma sjell djalin se unè vet do e pushkatoj.

 37. Eugen Kuka
  Eugen Kuka
  Πριν 6 ημέρες

  E rend per prindrin 😥

 38. Erik Dalipaj
  Erik Dalipaj
  Πριν 6 ημέρες

  gjynaf prindrit e shkrete... ca faji kan

 39. Ervis Muskaj
  Ervis Muskaj
  Πριν 6 ημέρες

  Ngushullime families te ndieres.. babai dhe vllezrit thon ta vrasim nuk ka te trejt asnjeri ti heqi jeten njeriut..duhet te ket ligj ne karike elektrike vetem keshtu bejemi njerz..keta jane njerz hallexhi ..un jam nip 33 vjec ne mallakaster nuk kam digjuar te tidha gjera..

 40. Viola Vuka
  Viola Vuka
  Πριν 6 ημέρες

  O Zot cpo vuajne prinderit!sa hellexhinj duken 😢

 41. Miranda Kumaraku
  Miranda Kumaraku
  Πριν 6 ημέρες

  Eh cte ben femija mjer prindi i shkret

 42. maria kociu
  maria kociu
  Πριν 6 ημέρες

  I shkreti prind 😔

 43. Ornela Xhindole
  Ornela Xhindole
  Πριν 6 ημέρες

  Sa e veshtir te jesh prind sot se ta ul koken femija Negushellime familjes se viktims the zoti I denofete keta keriminel te dyr e psikopat budalle the injorant te dyr qe ja uli koken prind te shkerte zoti I dimofte the keto prind te keriminel e drogaxhinj

 44. Anxhela Hasankolli
  Anxhela Hasankolli
  Πριν 6 ημέρες

  Po mire qe i merrni intervistë, po pse i publikoni o njerëz. Tregoni pak respekt per këta prindër te pafajshëm.

 45. Endrit Tafani
  Endrit Tafani
  Πριν 6 ημέρες

  Shum gabim jeni shprehur po te kishte pasur pak me.shum kujdes nga ana juaj si prinder mos u shprehni ne ate menyr beri nje gabim eshte vetem 16 vjec doti mbyllet jeta ne burg koha sheron. Cdo gj3 tani flisni ne gjaknxehtesi e siper por dota shihni qe koha sheron cdo gje.

  1. Anil Naja
   Anil Naja
   Πριν 6 ημέρες

   Ashtu dhe une mendoj

 46. Anastasia Agko
  Anastasia Agko
  Πριν 6 ημέρες

  Me vjen keqe per prindrit e shkret I rrisin fmijt me mundime dhe sakrific dhe me ne funt u ulin koken ngushllime familjes te viktimes

 47. Vera Shehu
  Vera Shehu
  Πριν 6 ημέρες

  Sa gjynah prindër të shkëlqyer...Më këtë video nuk më pushojnë lotët...Sa gjynah të shkretët këta

 48. nord nord
  nord nord
  Πριν 6 ημέρες

  Kta jan prinder qe roptohen tokave punojn e kullosin bagtin per te rritur femijt..e kta femij te poshter han mbi kurrisin e prinderve e vrasin e presin se duan portofilin plot pa ul kurrisin per pune...te degjosh nj prind te thot lageni me benxin i vijini flaken kush e di dhimbja ku u ka shku

 49. Hazir Weiss
  Hazir Weiss
  Πριν 6 ημέρες

  O te ishe tiiii i Plumbit e i Kultures hgahga jeni Debilla koplet shteti i pshurrt

 50. Franci Neziri
  Franci Neziri
  Πριν 6 ημέρες

  Plum kokes thot baba po qetsohu mor vlla se adoleshnt eshte , krimi shum I rend po sado fmia jot osht ke edhe ti pergjigjesi per te...gjithsesi ngjarje shum e rend edhe vet do I maj peng gjith jetes

  1. Zemra Ime
   Zemra Ime
   Πριν 6 ημέρες

   Ta bente femija jot kte cdo thoje Do ta ulterior koken sot Ska femij Sot femijt Jan burra qe kur dalin nga barku nenes 17 vjec nuk quhet femij Apo per te vjedhur e per te vrar Jan femij Ai I mori me qaf Te gjith I beri me Hasmeri ti thua femi

 51. Fatjon Fatjon
  Fatjon Fatjon
  Πριν 6 ημέρες

  kot nuk thon cte ben femija sta ben perendia por ju si prinder bravo qe e denoni krimin zoti ju dhent kurajo

 52. Olsian Hasanaj
  Olsian Hasanaj
  Πριν 6 ημέρες

  Respekte per kta prinder Sepse duken qe kan dhen kontribut me sakrifica. Zoti ju dhent forc Ate qe ta Ben femija nuk ta ben as perendia

 53. love only love
  love only love
  Πριν 6 ημέρες

  u lumt prinderve per ate qe thon se shum rrall prindrit thon dicka te till per femijet......te tjerat jan per tjeter biset,po flas per prindrit se cfar thon...bravo

 54. Galaxy J4
  Galaxy J4
  Πριν 6 ημέρες

  Ca ka bere ky djali ..se nuk e kam. Degjuar kte histori ?

  1. Lindita Avdullai
   Lindita Avdullai
   Πριν 6 ημέρες

   Soti tu ndimoj me kete qe ukaren sithon kot çetben femia staben perndija prindrit e varfer duken qe jane zotrinj pome vin shum keq

  2. ILikePepe
   ILikePepe
   Πριν 6 ημέρες

   Kan vra nje grua 51 vjece ne shtepin e vet.dhe e kan hedh ne lum bashk me 2 te tjer

 55. Bekri Tahiraj
  Bekri Tahiraj
  Πριν 6 ημέρες

  Te gjoret prinder nk kane asnje faj. I ka lodhur boll jeta e ndershme dhe e veshtire.

 56. sole luna
  sole luna
  Πριν 6 ημέρες

  Mu mbushen syt me lot per dhimbjen e ketyre dy prinderve.Gjynah sa keq per nje nene te thot e vras un SHOIRTIN E NENES.Vetem ajo qe eshte nen e kupton sa shum dhimbje ne zemer ka kjo grua😭😭😭

 57. klodikevfla Ajdini
  klodikevfla Ajdini
  Πριν 7 ημέρες

  Prinder fat keqe 😢😩😩😩😢😢😢😢 zote na ruaje femijte nga shoqerija e keqe 🙏🏻🙏🏻

 58. Ala Xhei
  Ala Xhei
  Πριν 7 ημέρες

  O zot , cfar Po ndodh keshtu , Nuk ka fjale , me dhemb shpirti per keta prinder , shuuuuuume keq , cfaj kan prinderit per kete Moster , ngushellime familjes

 59. Dior Dior
  Dior Dior
  Πριν 7 ημέρες

  O Zot sa gjynah kta prinder te shkrete 😥😥 Zoti ua lehetesosft situaten ne shpirt dhe ne raport me boten. Ua di shpirti cpo hiqni 😥

 60. Leonora Tika
  Leonora Tika
  Πριν 7 ημέρες

  Hejjj hallall qumshin e nenes qe keni pir ju si prinder esht shum e veshtir per femin por ju lumt ajo goj qe beni thirrje shtetit ta vrasin se e meriton😢😢😢