Rama ne banesen e re te Aurelit qe u hodh nga kati i 3-te | ABC News Albania

ABC News Albania
742 προβολές 94K

Kryeministri Edi Rama ishte këtë pasdite në Kamëz, në banesën e re të Aurel Lalës.
Vogëlushi u hodh nga kati i tretë i banesës në Thumanë, dhe arriti ti mbijetojë tërmetit tragjik. Gjatë bashkëbisedimit, Rama i premtoi vogëlushit se do të shkonin bashkë të hënën në shkollën e re.
“Të hënën do vij unë të të çoj në shkollë, s’ka vonesë në shkollë, do shkojmë në orar. Se u thua unë jam ai shoku i Ronaldos, s’ka kështu. Ne do takohemi bashkë në 7.00 dhe në 8 pa pesë do jemi te dera e shkollës. Mos kemi llafe se unë vij të zgjoj”, i tha Rama.
“Halli që u ra juve ëhstë një hall që nuk e zgjigh dot njeri, por këto tjerat do i zgjidhim bashkë”, iu drejtua më tej kryeministri familjarëve.
Ndërkaq, në murin e dhomës së Aurelit ishte instaluar portreti i Kristiano Ronaldos, të cilin vogëlushi e takoi pak ditë më parë.
Aureli dhe Alesio Cakoni , 10-vjeçari tjetër i cili u hodh nga kati i pestë, u surprizuan nga kryeministri në Romë, pasi takuan dy idhujt e tyre Ronaldo dhe Bufon./abcnews.al

Σχόλια

 1. alb funny
  alb funny
  Πριν 21 ημέρα

  Cne Ky t hidhet na kati I 3 mer 🤦‍♂️🤦‍♂️

 2. Valon Loni
  Valon Loni
  Πριν μήνα

  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤🇦🇱

 3. Matte Matte
  Matte Matte
  Πριν μήνα

  La nam me reklam, te vej ti inspektoj po mos ti nxjerrin ne GRpulse se na cau trapin.

 4. Matte Matte
  Matte Matte
  Πριν μήνα

  Hahaha si e ka barkun si bark burri ka sa i lezetshem.😂😂😂😂

 5. valdete re
  valdete re
  Πριν μήνα

  Kryeminister ke fillu te me pelqesh

 6. Mercedes-Benz Mercedes-Benz
  Mercedes-Benz Mercedes-Benz
  Πριν μήνα

  Bravo Rama gjigant je,ky çuni vogel duket sikur Ilir Meta kur ka qene i shendosh 😁😁

 7. Vera Kurti
  Vera Kurti
  Πριν μήνα

  O mikros , eklepse tin parastasi 👍

 8. Leda Hoxhaj
  Leda Hoxhaj
  Πριν μήνα

  Hallall Edi Rama

 9. Angel Angeloo
  Angel Angeloo
  Πριν μήνα

  Ah mor shqiptar su zgjove qe su zgove sala rama jan kundrra protestes per drrejta ah mor shqiptar ngele bot e trret o i mjer...rama me salen mledhin buken ei japin zogjve therrimet

  1. Angel Angeloo
   Angel Angeloo
   Πριν μήνα

   Ah mor shqiptar qe sdi dhe sdo te bashkohesh me bashk europ injoranca frika dhe oligarket ste len o shqiptar i mjer se je i mjer dhe i paditur a sa mrapa esh populli yn ...i myti oligarkia llumi tforttet e lagjeve nkrah sales dhe rames o shqiptar..gjith prejarardhja politike shqiptare leka zogu enver hoxha dhe kto llumat e sotem...qe zien per pd per ps...pd ps jan perandori e perbashket me zhyt shqiptarin ncdo Aspekt fukaralluk dhe arsim...

 10. Antonella
  Antonella
  Πριν μήνα

  Nje gje skuptoi une ka ashensor apo jo shqiperia 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

 11. Vaxhide Lakna
  Vaxhide Lakna
  Πριν μήνα

  edi rama respekt allahi te rujt familjen jarabi qe e gezove ket femi 👍

 12. Vaxhide Lakna
  Vaxhide Lakna
  Πριν μήνα

  o zot shum pe dojsha ket djal te vogel si loqk sa i mir e gezoft ket shpi ishalla e run zoti me familje jarabi

 13. Kened Gjonaj
  Kened Gjonaj
  Πριν μήνα

  O ky bandit sdin as te bisedoij me thmi

 14. Yllka Bajrami
  Yllka Bajrami
  Πριν μήνα

  Wooww ediiiii

 15. Rabeston Kuka
  Rabeston Kuka
  Πριν μήνα

  Hallalle Edi rames ate qe thot e bon

 16. Ajnishah Morina
  Ajnishah Morina
  Πριν μήνα

  Brabo Edi Rama prej qe ka ndodh kjo tragjedi nuk ju ke ndare aspak ketyre familjeve, te admiroj per bes

 17. sara sara
  sara sara
  Πριν μήνα

  RAMA QYSH U VESH ME KET SETR SI POP POT TRISHTON SI LUGAT

 18. Dritan Beqaraj
  Dritan Beqaraj
  Πριν μήνα

  Bravo te qoft zoti kryeminister

 19. M Z
  M Z
  Πριν μήνα

  Per mua Edi Rama je njeri i madh jo vetem me trup po edhe me zemer i kulturun dhe inteleget 👍

 20. I am The light
  I am The light
  Πριν μήνα

  Ua kane marre sovranitetin shqiptareve ,,, si kotece pulash,,, jepnu happesire njerezve

 21. Daniel Spa
  Daniel Spa
  Πριν μήνα

  Kush Ankohet Per Kete Kryeminister Atehere Nuk Eshte ne Toke Buke. KRYEMINISTER RESPEKT.

  1. Vera Kurti
   Vera Kurti
   Πριν μήνα

   Bukur

 22. I am The light
  I am The light
  Πριν μήνα

  Sorosi po zhduk shqiptaret tek Trojet e veta, ky ka shitur shqiperine ,,, o fabianist

 23. Vera Kurti
  Vera Kurti
  Πριν μήνα

  U shkon njerzve : thoni e ben per tu (dukur) po mos dilte do thonit : ku esht !? Do ju them nji fjal burrash qe shanin ato qe sishin ( burra ) SHKERDHATA

 24. Anita Aluku
  Anita Aluku
  Πριν μήνα

  Mjere femija sdi cfare eshte politika 😞😞😞 te kete shendet djali

 25. berati
  berati
  Πριν μήνα

  Respekte Kryeministër 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🎄🎄🎄🎄

 26. Esma Ramadani
  Esma Ramadani
  Πριν μήνα

  Bravo Edi Rama e kam vrejt kohet e fundit qe je njeri shum i mir 😘

 27. Ramadani Lindita
  Ramadani Lindita
  Πριν μήνα

  Mashallah zoti ju bekoft shum njerz ke bo te lumtur zoti Rama vetem vazhdoni ne drejtesi oh zoti madh sa te lumtur e bere voglushin shum si te shikon ohhh

 28. LAVDIMIR GJATA
  LAVDIMIR GJATA
  Πριν μήνα

  Bravo Edi hec para gjith mon ndimoe ate popull se te mira do kesh gjith mon. Leri ata lyrasht le te flasin. Mona me shoket. Je njesh. 👍👍👍👍

 29. 12345
  12345
  Πριν μήνα

  100 vjeq u bafsh o garipi I vogel ...

 30. Pjeter Gjoni
  Pjeter Gjoni
  Πριν μήνα

  B.R.A.V.O Edi Rama 👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏

 31. Mitrovica FRANCE
  Mitrovica FRANCE
  Πριν μήνα

  Bravoooo EDI RAMA SHUMMMMM RESPEKT PER TY UN VI NGA KOSOVA JETON NE FRANC MIR PO ZEMEREN NA KNAQE KUR POT SHO KSHTU ILIDHUN E AQ DASHURI E SHUM KOH PER KET POPULL 7/7 ME POPULL KAM RESPEKT PER TY DERI SA TE VDES ELUM SHQIPTARIA SI TKEM

 32. Ala Xhei
  Ala Xhei
  Πριν μήνα

  Bravo , jete gjati nuk behet jete shkurter , u befsh 1000vjec zemer , e kalofsh gjera Te bukura ne jete❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 33. Pjetro Gjeloshaj
  Pjetro Gjeloshaj
  Πριν μήνα

  ZOTI E RUAJT KJOFT JET GJAT🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

 34. Beski beski
  Beski beski
  Πριν μήνα

  T du o edi Sa i madh qe je

 35. Florika Eski
  Florika Eski
  Πριν μήνα

  bravo Rama

 36. Ilirjan Azari
  Ilirjan Azari
  Πριν μήνα

  Faleminderit zot qe shpetoj ky djal si drit

 37. please hey
  please hey
  Πριν μήνα

  Mash Allah ozot ruje sa imire ashtt

 38. tsygaming
  tsygaming
  Πριν μήνα

  Respekte zoti kryeminister Bukurosh I vogel qofsh gjithmon i lumtur 🙏🙏

 39. Toni London
  Toni London
  Πριν μήνα

  Ti ëngjell i vogel u rritsh me gjitha te mirat,dhe ty kryeminister Zoti te dhente jete bravo per kete qe ke ber.

 40. Igballe Pacolli
  Igballe Pacolli
  Πριν μήνα

  Zemra e vogel Urime shtepia i shalla e gzon me tant mirat e ksaj bote🙏💙♥️

 41. Rromel Hyseni
  Rromel Hyseni
  Πριν μήνα

  ❤️❤️❤️🙏🙏🙏

 42. Infinit Soldier
  Infinit Soldier
  Πριν μήνα

  Rama eshte n'gjitum me populin vet pa populizmin! Bravo, Edi! Veprat, e jo vetem fjalet!

 43. Takim Kamberi
  Takim Kamberi
  Πριν μήνα

  Per ket voglush me vjen mir.dhasht zoti te gezohen edhe fmit tjer.

 44. Valon Zenelaj
  Valon Zenelaj
  Πριν μήνα

  Malltretim

 45. Mirela So
  Mirela So
  Πριν μήνα

  Waww bravoooo Edi Rama je i pa pam sinqerisht

 46. Andi Allka
  Andi Allka
  Πριν μήνα

  Edo ku jane pjesa tjeter ??

  1. sara sara
   sara sara
   Πριν μήνα

   Thert net rrin qadra dimrore

  2. sara sara
   sara sara
   Πριν μήνα

   Boll meqeta murr lavdata

 47. Ligj Guri
  Ligj Guri
  Πριν μήνα

  Ky edi dje ishte me xhup kuq e zi Patriot.. sot çenka veshur si 1 prift.. neser hoxh e pasneser pop...😂kryeminister me shum surrate 😆artist i Popullit👏👏😂

 48. Nora Cenaj
  Nora Cenaj
  Πριν μήνα

  E ka per detyre te ndihmoj kete familje e gjitha familjet e tjera sepse perfaqeson shtetin , nuk eshte as shoqat as ojq per ta falenderu e duartrokit

  1. Nora Cenaj
   Nora Cenaj
   Πριν μήνα

   sara sara Zoti te ndihmoft ty ne çdo hap te jetes

  2. sara sara
   sara sara
   Πριν μήνα

   Mos takish ndihmu edhe qet familje ma un kum pas nermen mja ble ni banes pa kurfar interesi

 49. San Zej
  San Zej
  Πριν μήνα

  Banesa Jo por. Shpija u duhen ktire njerzve q e va eshte djegur shpirti

 50. kopaka kopaka
  kopaka kopaka
  Πριν μήνα

  Ky femija eshte i lezetshem

 51. lovi lovi
  lovi lovi
  Πριν μήνα

  Ja mori shpirtin te shkreti tu hill tu kap haje keyminister haje

 52. Ken Piras Kriezis Spatas
  Ken Piras Kriezis Spatas
  Πριν μήνα

  Bravo EDI. rrofsh bre Burr.

 53. klinton bekaj
  klinton bekaj
  Πριν μήνα

  ×××):jetimin kush e ndihmoft zoti i madh gjithmon i lumtur nket bot jetoft👼mbrojtes gjithmon e shpetoft

 54. Leutrim Jashari
  Leutrim Jashari
  Πριν μήνα

  Ska faj qe e don Edi se shum i mir ky djali si tullumb🤗

 55. Blerta Roci
  Blerta Roci
  Πριν μήνα

  Bravo per lumturin qe i jepni ktij djali.

 56. San Zej
  San Zej
  Πριν μήνα

  I shof the gjith me banesa shum. Lard. Gabim

 57. San Zej
  San Zej
  Πριν μήνα

  Bravo bravo pr or a smundeshte banesa be. Kat. The par tee ishte s kto njerez. We va eshte. Gjek shpirti prejvlartsis.

 58. Remy Remys
  Remy Remys
  Πριν μήνα

  Bravo bravo Kryeminister ne dite si keto shihet kush je ne te vertet ti e ke tregu se kush je bravo edhe nje her e ke mbajt shqiperin dhe shqipetaret ne gji. Shof ca lapanjoz qe e shajn ata duket sikur jetojn ne planet tjeter se kan haberin cfar thon do Jen nga ata qe han fara qosheve.

  1. Vera Kurti
   Vera Kurti
   Πριν μήνα

   👏

 59. Durguti tv
  Durguti tv
  Πριν μήνα

  Ju lumtè.

 60. Eno 9
  Eno 9
  Πριν μήνα

  Sa i lezecem bufi vogel 😂