“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

2 157 προβολές 415K

Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
“Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.

Σχόλια

 1. Vera Kurti
  Vera Kurti
  Πριν 4 ημέρες

  Ai , pot ket jep , po ska , ca tjapi 👍

 2. Vera Kurti
  Vera Kurti
  Πριν 4 ημέρες

  Duhet te binte ( termeti ) qe ta mernim vesh se kush esht Rama !!! 👍 Nuk them per familjet qe humben jeten ,,, ♥

 3. Frozen Actor
  Frozen Actor
  Πριν 9 ημέρες

  Dont forget, Greeks helps anyone who needs help. Rest in peace to families

  1. James Adminston
   James Adminston
   Πριν 5 ημέρες

   Greeks, turkey, serbia and more please do not forget these countries and more countries

 4. Dorothea Karapourtsidou Papazoglou
  Dorothea Karapourtsidou Papazoglou
  Πριν 9 ημέρες

  what went wrong????

 5. Αγγελος Αγγελου
  Αγγελος Αγγελου
  Πριν 9 ημέρες

  Bad actor!

 6. Vera Kurti
  Vera Kurti
  Πριν 10 ημέρες

  🇦🇱 O Shqiponj Krenare Te pash qe po qaje ,,, Ti je Kombetare Ne , te vegjel fare ! 🕊 Per ty e mori vesh Bota Se , kush esht (Shqiponja) Dhe , per ne te t'jeret Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱 🕊 U ( plagose ) pak Por , do e lidhesh plagen ! Do sherohesh shpejt Se , vendi jot esht te malet ! 🕊Ne Te duam shum U merzitem te gjith ! 😭 Do ngrihesh prap Se ti je , per flutirim ! 🕊 Jemi krenar per ty Ti , e di vet ! T' gjitha i ke pa T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱 🕊 Po e mbyll o Simbol Tani , do behesh mir ! Jeta kshu esht Te len nji kujtim ! 🕊 Je te cdo njeri Dhe te cdo gjak ! Qy sot e tutje Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!

 7. Romeo Demogllava
  Romeo Demogllava
  Πριν 10 ημέρες

  Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo

 8. Iu Iu
  Iu Iu
  Πριν 10 ημέρες

  O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte

  1. Vera Kurti
   Vera Kurti
   Πριν 9 ημέρες

   Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌

  2. Vera Kurti
   Vera Kurti
   Πριν 9 ημέρες

   Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!

 9. Σπύρος1977 α
  Σπύρος1977 α
  Πριν 10 ημέρες

  Rama Pusht

  1. sp2001
   sp2001
   Πριν 10 ημέρες

   Budalla!

 10. Σπύρος1977 α
  Σπύρος1977 α
  Πριν 10 ημέρες

  Fuckminister Edi Rama

 11. Ena Meta
  Ena Meta
  Πριν 10 ημέρες

  Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut

 12. liza corti
  liza corti
  Πριν 10 ημέρες

  🙏😥

 13. ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ
  ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ
  Πριν 10 ημέρες

  Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.

  1. Vera Kurti
   Vera Kurti
   Πριν 10 ημέρες

   🇬🇷♥🇦🇱

 14. Malvin33 Kola
  Malvin33 Kola
  Πριν 10 ημέρες

  Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥

 15. ledi noka
  ledi noka
  Πριν 10 ημέρες

  lot krokodili ti qifsha ropt

 16. speranza gilaj
  speranza gilaj
  Πριν 10 ημέρες

  Ngushellime familieve

 17. Etnik BOLETINI
  Etnik BOLETINI
  Πριν 10 ημέρες

  Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.

 18. Tina 054
  Tina 054
  Πριν 10 ημέρες

  Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre

 19. Djali Mire
  Djali Mire
  Πριν 10 ημέρες

  Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...

 20. Liv. F
  Liv. F
  Πριν 11 ημέρες

  Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !

 21. Ymer Asllani
  Ymer Asllani
  Πριν 11 ημέρες

  Allahu me xhehnet inshalla

 22. Blerim Syla
  Blerim Syla
  Πριν 11 ημέρες

  Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet

 23. Veselina Ivanova
  Veselina Ivanova
  Πριν 11 ημέρες

  TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR

 24. Pulceilcane
  Pulceilcane
  Πριν 11 ημέρες

  this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab

 25. Dd Malka
  Dd Malka
  Πριν 11 ημέρες

  Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏

 26. PM NeuManN
  PM NeuManN
  Πριν 11 ημέρες

  Condoglianze a tutti gli amici albanesi

 27. Toni Shehu
  Toni Shehu
  Πριν 11 ημέρες

  Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo

 28. Unikkatil AL
  Unikkatil AL
  Πριν 11 ημέρες

  U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon

  1. Vera Kurti
   Vera Kurti
   Πριν 11 ημέρες

   Per nji jav u (plak) ,,,

 29. ajdjdjdbd jsueheheg
  ajdjdjdbd jsueheheg
  Πριν 11 ημέρες

  je ma i miri Edi

 30. altin altin
  altin altin
  Πριν 11 ημέρες

  ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane

 31. altin altin
  altin altin
  Πριν 11 ημέρες

  po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!

 32. marlin shkalla
  marlin shkalla
  Πριν 11 ημέρες

  zoti e bekoft shqiperin

 33. Ferdinant Bogknto
  Ferdinant Bogknto
  Πριν 11 ημέρες

  Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam

 34. Viviane Kodra
  Viviane Kodra
  Πριν 11 ημέρες

  N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france

 35. Viviane Kodra
  Viviane Kodra
  Πριν 11 ημέρες

  Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France

 36. Viviane Kodra
  Viviane Kodra
  Πριν 11 ημέρες

  Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève

 37. e gega
  e gega
  Πριν 11 ημέρες

  Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte

  1. Vera Kurti
   Vera Kurti
   Πριν 11 ημέρες

   Bravo 👏

 38. policani albania
  policani albania
  Πριν 11 ημέρες

  O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100

 39. abi ern
  abi ern
  Πριν 11 ημέρες

  Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte

 40. Edi TV
  Edi TV
  Πριν 11 ημέρες

  Ky edi rama nganjehere esht i miri nganjehere eshte dreq

  1. Vera Kurti
   Vera Kurti
   Πριν 10 ημέρες

   Ca pije pi , na jep dhe neve 👍 Shaka bej 👍👏