Viktimat e tërmetit janë djem, vajza, nëna, baballarë dhe fëmijë Sonila Meco përlotet në studio

2 014 προβολές 384K
Διασκέδαση

#rtvora #oranews #termti26nentor
RTV Ora dhe Ora News prej ditës së djeshme po përcjell në një transmetim maratonë këtë ngjrje të rëndë që tronditi Shqipërinë.
Zyrtarisht deri tani raportohen 26 viktima nga tërmeti i rëndë që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të 26 nëntorit 2019.
Mbrëmjen e djeshme ndërsa në studion e RTV Ora po lexonte emrat e viktimave, Sonila Meço u përlot.
Nuk janë vetëm emra, janë nëna, baballarë, fëmijë, djem dhe vajza jeta e të cilëve u ndërpre në mes.
Lutemi dhe jemi pranë të gjithë familjeve të prekura nga tërmeti.
Ndiqni raportimet live për tërmetin këtu: grpulse.info/video/adKxZZjapsqkZ5c.html
Follow RTV Ora
Subscribe To "Ora News" on GRpulse Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL
Subscribe To "Ora News" on GRpulse Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3
For more content from click HERE www.oranews.tv
Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s
Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID
Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp

Σχόλια

 1. Kaleme Bugaci
  Kaleme Bugaci
  Πριν 11 ημέρες

  www.gofundme.com/f/termeti-ne-shqiperi-tonehelp-albania-recover?+share-sheet

 2. Nature Boy
  Nature Boy
  Πριν 11 ημέρες

  Sikur te mos mjaftonte varferia dhe poshterimi ne ket jet ne shqipri po u desh dhe ky termet. Eh dreq o pun

 3. divergent_boy
  divergent_boy
  Πριν 11 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭💔

 4. Igbala Haljiti
  Igbala Haljiti
  Πριν 12 ημέρες

  🇷🇸🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 5. O Mret
  O Mret
  Πριν 12 ημέρες

  Tragjedi e paharrueshme per popullin ton u prefshin ne paqe Zoti ndihmoft shqiperine🙏🇦🇱🙏🇦🇱🙏🇦🇱🙏

 6. Albana Sylshabanaj
  Albana Sylshabanaj
  Πριν 12 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭o allah jepu forc njerezve ta perballojn🙏🙏

 7. Bio Bio
  Bio Bio
  Πριν 12 ημέρες

  😭😭😭😭😭

 8. Elmedina Sejrani
  Elmedina Sejrani
  Πριν 12 ημέρες

  🇦🇱🤲🏼🤲🏼🇦🇱😢😢😢

 9. Valentina L
  Valentina L
  Πριν 13 ημέρες

  Oof bre zot sa dhimbje 😭😭😭😢😢😢😢😔

 10. DJ ONUFRI
  DJ ONUFRI
  Πριν 13 ημέρες

  zemren ma kputi

 11. Abba 88
  Abba 88
  Πριν 13 ημέρες

  😭😭💔

 12. Ervini Swim
  Ervini Swim
  Πριν 13 ημέρες

  O Zot, nuk kam Fjalë

 13. Lutfi Voka
  Lutfi Voka
  Πριν 13 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 14. Esmeralda Sykja
  Esmeralda Sykja
  Πριν 13 ημέρες

  😭😭😭😭

 15. Esmeralda Sykja
  Esmeralda Sykja
  Πριν 13 ημέρες

  Sa dhimbje, Allahu i ndihmoft amin

 16. Dardania AL
  Dardania AL
  Πριν 13 ημέρες

  Moj Shqipni moj nena jon... Kosoven gjith mrapa ki me pas mos ki merak😢

  1. shqipetare shqipe
   shqipetare shqipe
   Πριν 11 ημέρες

   🙏🙏🙏🇦🇱

 17. Xeni Musliu
  Xeni Musliu
  Πριν 13 ημέρες

  Nje keshille nga Kurani per ata te cilet dojne te mbledhin mend nga termetet grpulse.info/video/m6_RXXudgdecdY0.html

 18. Martin Alushaj
  Martin Alushaj
  Πριν 13 ημέρες

  🙄🙄🙄😢😢😢😢😢😭😭😢😡☹☹☹☹☹☹☹😈😳😳😳😳😦😦😦😨😨😩😡😠

 19. Lindita Loshi
  Lindita Loshi
  Πριν 13 ημέρες

  O Zot pse o Zot??

 20. Monda Stojku
  Monda Stojku
  Πριν 14 ημέρες

  Amelja Lala eshe shoqija ime e klases ishte shoqeja me e mire. Iu prehte shpirti ne paqe!!!😭😭😭😭

 21. Miradije Hoti
  Miradije Hoti
  Πριν 14 ημέρες

  Te Gjithve na ka prekur kjo Tragjedi Ngushtllime Familjeve për Te Afermit e Tyre 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Te Lenduarve Sherim sa me te Shpejt me kaq u ndaloft dhimbja Amin oAllah🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 22. Jodi Samanta
  Jodi Samanta
  Πριν 14 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭

 23. Gasegle Gaseglela
  Gasegle Gaseglela
  Πριν 14 ημέρες

  O Zot forcoji familjaret 🙏🙏🙏😢😢😢😢😢

 24. Artan Tani
  Artan Tani
  Πριν 14 ημέρες

  Ju qifsha rracen. O borrdello tv o kurveri kurva gazetare. Doni vemendje te vetja si kurva ordinere qe jeni slini asnje rast per te qen nen spotin e vemendjes me skena te turpshme o pafytyrsi o vemje te vdekura nga brenda o delirante

 25. Qimi Lugja
  Qimi Lugja
  Πριν 14 ημέρες

  O zot shpirti ne paqe u prehte ishalla🤲🤲🤲🤲🤲

 26. Lilikaa30 Lala
  Lilikaa30 Lala
  Πριν 14 ημέρες

  😢😢😢

 27. Alise Sezan
  Alise Sezan
  Πριν 14 ημέρες

  Da im Allah podari lijepi Dzennet a porodicama sabur 🤲🤲😢😢

 28. Bruna
  Bruna
  Πριν 14 ημέρες

  🙏😭😭😭❤🇦🇱😪😪

 29. Aleksandar Vasilev
  Aleksandar Vasilev
  Πριν 14 ημέρες

  I dërguar atë këtu pothuajse çdo duam dhe ju gjithashtu kanë atë, lexuar dhe të reflektojnë mbi shkrim! Kushdo që bën gjëra të gabuara! Ka një Perëndi dhe ju jep një ditë të re për të realizuar dhe të pendohen, nëse ju bëni Ai do të të japë falje .. Ecni në rrugën e tij deri në fund të jetës së tokësore, edhe pse vullnetit të lirë, dhe ju nuk do të zhgenjeheni! Pendohuni njerëzve dhe zgjidhni rrugën e drejtë! Zgjohuni, djalli vetëm dëshiron shpirtrat tuaj, dhe pastaj është shumë e frikshme për ju! Këtu në tokë nuk është asgjë në krahasim me mundim djallëzor dhe dhimbje .... Gjithsesi, gëzimi në qiell me Perëndinë që na krijoi! Perëndia na do dhe dëshiron që ne të jemi të përulur, mirënjohës ndaj të vegjëlve dhe të shpëtohemi! Mendoni dhe mos e neglizhoni këtë tani! Lexoni me kujdes, kjo mund të ndihmojë .. Në qoftë se ju mbani urdhërimet e Perëndisë, nëse nuk dihet prejardhja, mund të shohin ato në Google, në qoftë se ju nuk e dini se si saktësisht shkruar në Bibël .. Është gjithashtu e mjaftueshme për të besuar në Jezu Krishtin dhe se Perëndia dërgoi atë për të vdekur për mëkatet tona dhe e kishte ringjallur prej së vdekuri tri ditë më vonë. Dhe do të shpëtoheni! A nuk duhet të mashtrohen më mirë dhe të menduarit, Perëndia ju do dhe dëshiron për të shpëtuar .. Me vite, ndërsa në këtë tokë ju jep këtë mundësi dhe me secilin që kalon, një ditë e re! Jini të arsyeshëm dhe të gjithë të mirë! Dërgo tek miqtë tuaj dhe mendoni për atë që keni shkruar, është e jotja. Al. Vasilev 💝

 30. dori Shabani
  dori Shabani
  Πριν 14 ημέρες

  No koment 😥😥😥😭😭😥

 31. Manjola Bani
  Manjola Bani
  Πριν 14 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 32. A Isufi
  A Isufi
  Πριν 14 ημέρες

  Leri lojrat moj Sonila se si soj jot qe ndertojne karjeren mbi fatkeqesine e tjetrit ka edhe ma .Mjaft ma me teater .Mjere ato qe shkuan dhe familjet e tyre qe lane pas me dhimbje te tmerrshme .

 33. Artur-Egla Beke
  Artur-Egla Beke
  Πριν 14 ημέρες

  U prefshin ne paqe 😥😥

 34. Leoni Prenrecaj
  Leoni Prenrecaj
  Πριν 14 ημέρες

  Lon..prnrecaj..

 35. juli Mersi
  juli Mersi
  Πριν 14 ημέρες

  O Allahu i lartësuar ndihmoi ato njerëz ndihmoi ato për hir të fëmijëve mos e prish këtë tokë o i madhi Zot lutjet tona uroj të degjohen o i madhi Zot fali gabimet që behen për hir të fëmijëve Zoti na ndihmoftë Durrësin dhe gjithë shqiptarët dhe gjithë njerëzimit mbar lutje pa fund.....

 36. ALBANIA ALB
  ALBANIA ALB
  Πριν 14 ημέρες

  SKA FJAL PER KET DHIMBJE KAQ TE MADHE 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 37. Klaudio Bushi
  Klaudio Bushi
  Πριν 14 ημέρες

  Nuk di cfare te them me zot i ndihmoft edhe i kujtofshim perher ne zemrat tona shqipe 😢😢😢😢

 38. Rijaldaswe
  Rijaldaswe
  Πριν 14 ημέρες

  ❤😔

 39. Itsen Prethi
  Itsen Prethi
  Πριν 14 ημέρες

  😭😭😭😭😭😭😭😭

 40. Claudio Lopez Abenza
  Claudio Lopez Abenza
  Πριν 14 ημέρες

  NGUSHLLIME Vllezer dhe motra