Humbja e njeriut të afërt të Greg Ramës/ Ja çfarë bëri kryeministri live në "Real Story" - Pjesa 1

News24 Albania
0 προβολές 340K

27 nentor, 2019
Kryeministri Edi Rama është përlotur gjatë intervistës me gazetarin Sokol Balla, i cili po e zhvillon emisionin “Real Story” pas rrënojave të tërmetit në Durrës.
Balla e pyeti për statusin e ndjerë të djalit të kryeministrit, Greg Rama, i cili thoshte se mes viktimave ishte dhe njeriu i tij i afërt, së bashku me familjarët.
Rama tha se sot i ka të gjithë si Gregun, ndërsa u përlot dhe u largua pa e mbyllur fjalinë.
“Nuk dua të flas për aspektet persona të djalit. Unë sot jam në një pozitë që ndoshta është e pamundur ta shpjegoj. Ata që e dinë politikën një mizerabilitet, apo një instrument për të vjedhur dhe që kujtojnë se të gjithë jemi njëlloj, dhe se unë këtu rri e po jap mish e shpirt për lekë nuk mund ta kapi, por njësia ime është shumë e fortë dhe është se sot unë i kam të gjithë këta njerëz të prekur si Gregun. Isha me …”, tha Rama, duke u larguar i prekur.
Copyrighted by News24 Albania

Σχόλια

 1. Ivi Medin
  Ivi Medin
  Πριν 5 ημέρες

  Ka shume mundesi te kete qen ndonje leje qe e ka leshuar vete edkari ose ndonje shok i edkarit!

 2. H MZ
  H MZ
  Πριν 10 ημέρες

  Mos bani pytje pa lidhjeshetitje sasht kjo pokja asht detyrim qaka ndodhsi Kryeminister julutem kujdes ne pytje si gazetar!!!

 3. Elvis Krasniqi
  Elvis Krasniqi
  Πριν 10 ημέρες

  Pse se len me fol njerin as nje respekt per Edi Ramen 🤨

 4. Saemy Hoca
  Saemy Hoca
  Πριν 11 ημέρες

  Sokol lopa. A po kastravec koke. Pytje kote

 5. Pjetro Gjeloshaj
  Pjetro Gjeloshaj
  Πριν 11 ημέρες

  NGUSHLLIME TE PIKLLUARA MBAR FAMILJES CI IKAN HUP TE AFERMIT E TYNET ZOTI I NIMOFT POPULLIT SHQIPTAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

  1. Vodafone Servis
   Vodafone Servis
   Πριν 10 ημέρες

   O sokolo idjot sashte koha per llafe lere krieministrin vazhdoj punen

 6. Besart Saliju
  Besart Saliju
  Πριν 11 ημέρες

  Nuk ësht soladariet per ty magar rama e ke deturim P ti kit nuk e din nuk e ke fajin

 7. Fatmira Haxhialiu
  Fatmira Haxhialiu
  Πριν 11 ημέρες

  Vetem gazetar nuk eshte ky.. ok dhe keni njerzit rehat o trung mish .

 8. Rudina Marku
  Rudina Marku
  Πριν 11 ημέρες

  Kryeministri me human i shqiperis qe kemi pas ndonjiher

 9. Mergjyze Andoni
  Mergjyze Andoni
  Πριν 11 ημέρες

  Te bej comes dhe me te mirn e munbshme per popullin bravo kryeministrit te betide fort🤩

 10. Elen Laert
  Elen Laert
  Πριν 11 ημέρες

  Ti gazetar meso te flasesh ne radhe te pare padtaj merr intetvista ta ka ngelur vetem shprehja qdo sekont e e e e e eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee na u shpife sinqerisht ta them nje gazetar te prokopis nuk shikon

 11. elisavet kapetani
  elisavet kapetani
  Πριν 11 ημέρες

  Gjete momentin te gjesh kush ka fajin Epse SKEMI ME TE MIRA EKSPERIENCE E NJERZIT NE ÇADRA TE BESH PYETJE ESHTE KOLLAJ MLIDHNI NDIHMA NGA ÇDO FAMILJE PER NJERZIT QE VUAJN

  1. elisavet kapetani
   elisavet kapetani
   Πριν 11 ημέρες

   Ju gszetaret nuk din ça te shpifni per te fituar SKA FAJ MINISTRI FAJET IKE TI QE INTERPRETON SI LE RRALLE TE FLAS .....RRESPEKT PER ATA QE VUAJNE

 12. Gino Castiglione
  Gino Castiglione
  Πριν 11 ημέρες

  Te rrofte gruja qe e ke minister klysh kurve gazetar me xhup 1200€ pillmotre na lodhet syt hipokrit

 13. Martina Ciaoni
  Martina Ciaoni
  Πριν 11 ημέρες

  Te lumte goja EDI me popullin qe te do do ti bejme balle kesaj fatkeqesie natyrore mos u terhiq ti keshtu e gjete bravo situata te trasheguara kaosi i ndertimeve pa leje e plot probleme por Zoti me nje dore te hedh me tjetren te pret do ti ja dalim te gjithe bashke me ndihmen e te gjith botes humane JU UROJ PUNE TE MBARE E FITORE 🤝👏🇦🇱👏🇦🇱👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 14. missymarsi red
  missymarsi red
  Πριν 11 ημέρες

  Ajka ajka,ajka.I mbeti mendja.,Po kane ardhur per popullin o kerriç ,s'kane ardhur per ty,se e dine qe Shqiperia fale plehrave si ty qe nuk bejne mire detyren i kane 0 mundesite per t'ia dale me forcat e veta.Po mos te kishit lejuar ndertesa te tilla te ndertoheshin termeti s'do kishte keto pasoja. Se ra dhe ne Greqi nje dite me vone,6.1 po as nje dem nuk beri,asnje nuk vdiq. Kete mesazh ju ka sjell Zoti o dhqiptar:"mos e perdhunoni natyren o shqiptare,se natura rrebelohet dhe ta shperblen".Ka 30 vjet qe Durresi bunkerizohet me ndertesa kot me kot,sikurse gjithe natura shqiptare ne pergjithesi.😢😢

 15. Kremi krem
  Kremi krem
  Πριν 11 ημέρες

  O komentus definitvt te semur jeni me urrejtje , mllef phuuu

 16. Forca Shqiperia
  Forca Shqiperia
  Πριν 12 ημέρες

  te lumt z kryeminister jeni duke bere te pa munduren njerzit duhet ta din se kto gjera nuk behen sot per neser duhet pak durim

 17. Muhamed Keyeziu
  Muhamed Keyeziu
  Πριν 12 ημέρες

  Opa

 18. Vera Kurti
  Vera Kurti
  Πριν 12 ημέρες

  Kush jep mallkim ,,, Mallkimi kthehet te pronari i vet !!!

 19. aurela Mile
  aurela Mile
  Πριν 12 ημέρες

  Zoti te bekofte shumeee Z.Edi Rama Zoti te dhente forc dhe urtesi

 20. Şengül Uğurlu
  Şengül Uğurlu
  Πριν 12 ημέρες

  Po ne? Nuk kemi as nje pergatitje Per termetin qe pritet mbi 7. ..ne stambol.nuk kan len nje plam hapsir per tu mledh per nje gjendje te till.imavjinoni afersist 20 milyon banor dhe termet mbi 7 dhe nuk ka pergatitje

 21. Α. Π Π. ι
  Α. Π Π. ι
  Πριν 12 ημέρες

  Zoti Rama je mbret I atij vendi Mos e dorzo qe Mos te te leshoj as populli jot. Te ka nevoj me shume se kur. 🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 22. Α. Π Π. ι
  Α. Π Π. ι
  Πριν 12 ημέρες

  Gazetari pordhac ka shqip. Dhe ne keto momente vishen sikur shkojn per kafe ne vend te ishin sa me sportive e te ndihmojn.

 23. ertemis simetre
  ertemis simetre
  Πριν 12 ημέρες

  Ne ksi Momente nuk jipen intervista ka gjys deri ne nje ore, 3 veta kryeminstri moderatori dhe kameramani nvend te shfrytzojn kohen per te gjetur njerz flasin per rastin, o njerz ka Koh per Reklame Partie e Personal, lypni njerzt e mos bani show, marre

 24. Maldive Djali
  Maldive Djali
  Πριν 12 ημέρες

  Bla bla bla komentusit ktu sikur ka faj rama ku jan ata pushtat e PD qe doni aq shum ju qe berrtisni ne stadiume futbolli rama ik rama ik Ti hani karin rames se esh kryeministri me gjigand der me sot dhe nguleni ne mendje po se beri rama shqiperin ska per ta ber askush tjt ..Rama bravo o gjigand je i madh

 25. dardha te dukta
  dardha te dukta
  Πριν 12 ημέρες

  Krejt Durresi ne azil, ikni nga aty, se nuk keni as siguri as strehime se politiqent hajna i vjedhin ndihmat ne para e gjesende tjera, populli gjithmon vuan.

  1. dardha te dukta
   dardha te dukta
   Πριν 10 ημέρες

   ​@missymarsi red , SKE kuptuar mire vellaqko, ashtu pra te qendrojn ne vendin e tyre po per momentim duhet te gjejne nje teritor me te sigurt ne rrethin apo qytete me te aferta, e jo te qendrojne aty, dhe gjithsesi te luftojne te keqen e kjo eshte politika shkaterrimtare e politiqeneve shqipetar, kunder popullit, zoti i shkaterroft politiqent hajna,tradhetar e udbasha,ne trojet shipetare.

  2. missymarsi red
   missymarsi red
   Πριν 11 ημέρες

   Pusho mor ti mos bej panik,po shko kap ndonje lopate se je me i vlefshem. I thua njerezve te zhduken nga vendi i tyre.Thuaji te mos lejojne t'ia prishi askush qytetin,natyren,detin se pjeserisht fajin e kane vet,rrine indiferente kur shikojne bunkerizimin e plazhit dhe cdo padrejtesi tjeter si gjithe shqiptaret ne pergjithesi. Qe vetem qahen neper cel e kafene dhe e gjejne zgjidhjen te azili si puna jote.Behu zot ne vendin tend ta mban b...?

 26. 006 mafia
  006 mafia
  Πριν 12 ημέρες

  Only dead shiptar is good shiptar!

  1. Anne Limaa
   Anne Limaa
   Πριν 11 ημέρες

   006 mafia jebiga prvo ce poumrat site pa nie siptari 😛🥳💪

  2. 006 mafia
   006 mafia
   Πριν 11 ημέρες

   @Anne Limaa Abe shipo,kad ste ptavili sve to na Kosovo i vo Makrdoniju ni ste razmisluvali za Bog,sad jebete se svi da crknete. Balkan bez vas i Grce bi je bio mnogo bolje mesto za zivotu.

  3. Anne Limaa
   Anne Limaa
   Πριν 12 ημέρες

   Bog ti platio gde te najvise boli

 27. Goran Milenković
  Goran Milenković
  Πριν 12 ημέρες

  Ngushëllime nga Serbia, vëllezërit tanë.

  1. Goran Milenković
   Goran Milenković
   Πριν 8 ημέρες

   @H MZ Uroj që të ktheheni në Kosovë dhe të jetoni të lumtur me familjen tuaj.

  2. Goran Milenković
   Goran Milenković
   Πριν 8 ημέρες

   @Valbona Beqiri Uroj të ndihmoja më shumë sesa të them rehati

  3. Goran Milenković
   Goran Milenković
   Πριν 8 ημέρες

   @Aida Kela Zoti ju ruajtë

  4. H MZ
   H MZ
   Πριν 10 ημέρες

   Goran Milenković jufalemderit shum edhe juveishalla kurrsju ndodh kjo ne familje ni kosovare nga zvicrra

  5. Valbona Beqiri
   Valbona Beqiri
   Πριν 10 ημέρες

   fala brate bog te pomoci 😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢

 28. Emilia Emi
  Emilia Emi
  Πριν 12 ημέρες

  Je me i miri

  1. Qani Sinanaj
   Qani Sinanaj
   Πριν 10 ημέρες

   Oluli im ke shume de shir tebehsh kryeminister vajhalli oshqiperi kush dote vije ne krye. Nje tradhtar ikombit qe ekpertet etij per dornin kopasti si brigadieri qemaste normat eantareve te kopratives ozotri minister iasaj kohe pse ja dhe detn grekut otradhtar ikombit nuk te dallen palacolleqet epara qe kebere me armet eshtetit tede vrbe 4 koke palaret eilirit po te ishje burre idereshem bije neprekurori per tular nga akuza qeteahte bere per 240 milone euro prandaj nuk ke fytyre te dalesh para popullit pradaj telargohesh nga posti qe ke ete shkosh te rrefehesh ne prekurori te fala nga q s

 29. Florind Luka
  Florind Luka
  Πριν 12 ημέρες

  O zot na ndihmo te gjitheve te gjithe jena ndore te zotit ndoshta edhe Kryeministri mund te kete qene aty poshte gureve sot ose ai gazetari ose ne qe po komentojme por ti lutemi zotit per jeten tone dhe te gjithe atyre njerezve qe kane nevoje per lutje edhe per ndihme termeti eshte i papritur

 30. helmira dajko
  helmira dajko
  Πριν 12 ημέρες

  Pershendetje e mirenjohje te thelle kryeministrit Edi Rama per gadishmerine, impenjimin total prania e tij personale tek ata qe humben te aferm o shtepine e tyre. Eshte e admirueshme gadishmeria per ti dhene menjehere nje strehe, nje shtrat e nje pjate gjelle kujt ka nevoje. Kuptoj trishtimin e tij te thelle edhe sepse ne krah te tij duhet te shikonim gjithe politikanet tante te jepnin kontributin e tyre ne kete moment kur edhe nje fjale e ngrohte e nje dore mbi shpatull te qetesojne sado pak. Edi rezisto sa me shume.Situata e veshtire ka nevoje per ju qe jeni nje person serioz e me zemer te madhe. Te falenderoj nga Italia.

  1. Elen Laert
   Elen Laert
   Πριν 5 ημέρες

   Bravo per komentin 👍👏👌🙏🙏🙏

 31. shqipetare shqipe
  shqipetare shqipe
  Πριν 12 ημέρες

  Kryeministrin duhet me e rrespektu gjdo individ si nkosov si nshqipri duhet rrespektuar kryemisitri 🇦🇱🇦🇱

 32. Aidna Casque
  Aidna Casque
  Πριν 12 ημέρες

  O NJEREZ AI JA NGULI PERSERI THIKEN DURRSAKEVE...KUR AKOMA NUK JANE NXJERRE TRUPAT AI BERI FUNERALIN E VAJZES DHE FAMILJES ...ÇESHTE KY DALLIM...NE KETO RASTE BEHET 1 CEREMONI VARRIMI DHE NDERIMI PER TE GJITHE NJESOJ

  1. Aidna Casque
   Aidna Casque
   Πριν 11 ημέρες

   @missymarsi red e kuptova mire se sa merrke vesh

  2. missymarsi red
   missymarsi red
   Πριν 11 ημέρες

   Merr nje lopate e ndihmo mbase je me i vlefshem se sa si "opinionist" youtubi.Boll me vrer.Ata s'do futen ne nje varr te perbashket. Po ne varre familjare.

 33. Elal Ela
  Elal Ela
  Πριν 12 ημέρες

  po ne jemi popull legena ndaj dhe zoti po na i permbys aty kan vdekur kaq shum njers kta meren me politik zoti jo ta permbys po ta zhduk cdo gje cep me cep vec me vin keq per femijet eshkret jan te pa fajshem pa ne te na zhduk luajm me dhimbjen e te tjerve meremi shikojm thashethemet 😡😡😡

 34. Valbona Kasa
  Valbona Kasa
  Πριν 12 ημέρες

  Respekt per Edi Ramen bravo!

 35. Gain Kola
  Gain Kola
  Πριν 12 ημέρες

  Sepse I jep pergjigje ketij se kuptoj

 36. sabrush ademi
  sabrush ademi
  Πριν 13 ημέρες

  Pse bre rreni me kto tituj me plot rrena turp te keni

 37. Gain Kola
  Gain Kola
  Πριν 13 ημέρες

  Ne shqiperi po vuajne ky del me gjup 300 euro vesh. Se I prishet moda.

 38. rigest bici
  rigest bici
  Πριν 13 ημέρες

  bravo RAME nimoj ato njerzi se gjynaf zotit

 39. Eri Metaj
  Eri Metaj
  Πριν 13 ημέρες

  Ske faj o zoti Kryeminister, e kane fajin ata plerat e Pdse qe edhe ne keto dite tragjedie vazhdojne te helmojne e percajne..

 40. Johny London
  Johny London
  Πριν 13 ημέρες

  Moncler Jacket,gati £1000 xhup,do e grisesh pse e veshe aty!!!Aaaa sa e padrejt kjo bote